Hatékonyság
Gyorsaság, erő és kontroll kombinációja a legmagasabb szinten.
+36703173844
Az eskrima, kali, és arnis, melyeket gyakran összefoglalóan neveznek Fülöp-szigeteki harcművészeteknek, gazdag és sokszínű történettel rendelkeznek, amely szorosan összefonódik a Fülöp-szigetek történelmével és a különböző kultúrák hatásaival. E harcművészetek gyökerei az ősi időkig nyúlnak vissza, amikor a Fülöp-szigeteken számos törzs és királyság élt, amelyek gyakran háborúztak egymással és védték területeiket.
A Fülöp-szigeteki harcművészetek kialakulásában jelentős szerepet játszottak a délkelet-ázsiai kultúrák, különösen az indonéz, kínai és muszlim hatások. A Moro és Igorot törzsek például híres harcosok voltak, akik mesterien használták a különböző pengés fegyvereket, mint például a bolo és barong késeket.
A spanyol hódítás a 16. században jelentős hatással volt a Fülöp-szigeteki harcművészetek fejlődésére. A spanyolok, felismerve a helyi harcosok hatékonyságát, betiltották a fegyverhasználatot és a harcművészeti tréningeket, hogy megakadályozzák az ellenállást. Azonban a helyi lakosok okosan alkalmazkodtak, és a harci technikákat álcázott formában továbbra is gyakorolták, például néptáncokba rejtve, amelyeket a spanyolok nem gyanítottak veszélyesnek. Ezek a titkos gyakorlatok biztosították, hogy a harcművészeti tudás fennmaradjon és továbbadódjon a következő generációknak.
A spanyolok által bevezetett kard és tőr (espada y daga) technikák szintén beépültek a helyi harcművészetekbe, hibrid stílusokat hozva létre, amelyek ötvözték a spanyol és a bennszülött technikákat. Az eskrima, amely a spanyol "esgrima" szóból ered és vívást jelent, különösen a Visayas régióban vált népszerűvé. Az arnis, amely a spanyol "arnés" (páncél) szóból származik, elsősorban Luzonban terjedt el, míg a "kali" kifejezést gyakrabban használják a Fülöp-szigeteken kívül, különösen Nyugaton, a Fülöp-szigeteki harcművészetek összefoglaló neveként.
A Fülöp-szigeteki harcművészetek nemcsak a spanyolok elleni felkelések során játszottak fontos szerepet, hanem az amerikaiak és japánok elleni harcokban is. A II. világháború alatt például a gerillák használták ezeket a technikákat a japán megszállók ellen, bizonyítva a Fülöp-szigeteki harcművészetek hatékonyságát és jelentőségét a helyi ellenállási mozgalmakban.
A modern időkben az eskrima, kali, és arnis egyre nagyobb népszerűségre tett szert világszerte, köszönhetően a Fülöp-szigeteki mesterek erőfeszítéseinek, akik tanítványaik révén terjesztették ezt a harcművészetet. Mindezek mellett ezek a harcművészetek megőrzik kulturális jelentőségüket a Fülöp-szigeteken, ahol továbbra is az önvédelem, a hagyományőrzés és a nemzeti identitás fontos részét képezik.
Az eskrima, kali, és arnis tehát nemcsak harci technikák összessége, hanem a Fülöp-szigetek történetének, kultúrájának és ellenállásának lenyomata is, amely a mai napig élő hagyományként szolgál mind a helyi, mind a nemzetközi közösségek számára
A Balintawak Arnis története
A Balintawak Arnis története a Fülöp-szigetek egyik kiemelkedő harcművészeti ága, amelyet a 20. század közepén alakított ki Venancio "Anciong" Bacon Cebu városában. Ez a harcművészet, amely a nevét a cebu-i Balintawak utcáról kapta, ahol az első edzéseket tartották, az arnis, eskrima és más filipínó harcművészetek hagyományait folytatja.
Bacon a Balintawak Arnis létrehozásával reagált arra a tendenciára, hogy a tradicionális harcművészetek egyre inkább ceremoniális és koreografált elemek felé tolódtak el, miközben elvesztették harci hatékonyságukat. A Balintawak kifejezetten a valós harci helyzetekre összpontosít, ahol a védelem és a gyors, hatékony támadások kulcsszerepet játszanak.
A Balintawak Arnis egyik sajátossága az egybotos technikák hangsúlyozása, amelyet arra használnak, hogy a gyakorlók fejlesszék reflexeiket, időzítésüket és testtudatosságukat. Bacon egy erős védelmi rendszert dolgozott ki, amely az "agak" nevű egyedi keretrendszert használja, amelyben a tanítványokat valós támadási szituációkba helyezik, hogy ezzel fejlesszék védelmüket és a hatékony ellenlépések végrehajtását.
A Balintawak Arnis tanítási módszerei az idők során különböző irányzatokra oszlottak. José Villasin, Bacon egyik tanítványa, rendszerbe foglalta a technikákat, hogy a tanulók könnyebben haladhassanak a különböző szinteken. Ezt a módszert "grouping method"-nak nevezték el, és számos iskola követi világszerte.
A Balintawak Arnis tehát nemcsak egy harcművészeti stílus, hanem egy dinamikus rendszer is, amely az idők során alkalmazkodott és fejlődött, miközben megőrizte alapvető értékeit és hatékonyságát a valós harci helyzetekben.
APADA Gym A Szabolcs és Bulcsú utca kereszteződésénél.
Heti kettő vagy több edzés, az alapoktól a mester fokig
Gyorsaság, erő és kontroll kombinációja a legmagasabb szinten.
Gm Németh Péter közel 50 éve foglalkozik harcművészettel. 2023-ban munkájának elismeréseként megkapta a Grandmaster címet. Küldetésének tekinti, hogy a harcművészetek ne csak fizikai edzést, hanem érzelmi és szellemi fejlődést is biztosítsanak tanítványai számára. Az évek során több ezer tanítvány tanult tőle, köztük számos rendvédelmi és katonai szakember is. Célja, hogy tanítványai a harcművészeteken keresztül megtalálják belső erejüket, fókuszukat és harmóniájukat.
Bot, kés- és pusztakezes technikákat egyaránt tanítunk, nem csak a heti edzéseken, de a szemináriumokon tanfolyamokon, oktatóképzéseken, a hazai és nemzetközi edző-táborokban is!
J. Szabolcs
Jószívvel ajánlom kedves ismerőseimnek, voltaképp minden harcművészet iránt érdeklődőnek☝️ Péter Németh edzéseit, szemináriumait, kurzusait, harcművészeti iskoláját; a 11Mestert Eskrima Kali Arnis Akadémiát
Tényleg semmihez sem hasonlítható; egyedi, laza, nyitott és barátságos; ugyanakkor művelt és elszántan komoly légkör várja az "odatévedőt" ; megismerheti önmagát. A szó legteljesebb értelmében. A határait. A teste, elméje határait. Hogy a határ az Ég. Hogy Nincs Határ.
Önvédelem szempontból a lehető leghatékonyabb megoldásokat kapod. Nincs sallang. Sem megtévesztés; már az emberi oldalt illetően; a harc az más tészta👁
Biztos hogy mindenkinek -akár már gyakorlója valamilyen irányzatnak, útnak- akár most kezdi el biztos hogy lesz új és gyorsan! hasznosítható tudás-elem, amit jól be tud építeni a mindennapjaiba.
A (veszélyes) kalandra vágyóknak kimondottan kötelező meglátogatni👍
A már komolyan,( 10+éve) gyakorlók pedig nyitottan közeledve (Nálunk ez shoshin; a kezdők hozzáállása) fantasztikus új megközelítéseket, "újítást" ; tanítási, tan-átadás formákat; elméleti és gyakorlati tudást; útbaigazítást; felfrissülést kaphatnak.
Nem utolsó sorban pedig és ez szintén saját élmény; itt egy két elejtett mondat is képes transzformáló, átalakító erővel bírni:)
Számomra a 11Mester:
#batorsag #Ut #Ero #kreativitas #humor #szakertelem #precizitas #teljesseg #valodi #harc #muveszet
Összegezve, amit amit itt tanul(hat)sz, lletve amiben edződni tudsz:
#kali #arnis #eskrima #silat #wingchun
#önvédelem fájdalomtűrés #selfdefense #martialarts #éld #jól #az #életed #MOST #a #pillanatban #moment
Nagyon hatékony és gyakorlatias harci technikákat tanulhatunk itt.
Jobban tudok figyelni, kétkezes lettem, gyorsabbak a reflexeim, amit a kosárlabdában is tudok használni. Az edzés jó, és tud kemény is lenni és mind az edzésen mind hazafelé biztonságban érzem magam!
Azt hittem türelmes vagyok, de Péter türelme egeszen elkepesztő, mindig figyelmet és támogatást kapok tőle, ahogy tanulom ezt a mozgást, harcművészetet, és ez által magamat!
A Balintawak Arnis a hidegfegyveres közelharci rendszerek egyik leghatékonyabb képviselője, a gyorsaság, erő és kontroll hármasát ötvözi.
Az edzések szerdánként 19:30-21:30 között zajlanak a 11Mester Eskrima Kali Arnis Akadémián, Budapest Szabolcs u. 1-ben.
Németh Péter Nagymester elismert alakja a Balintawak Arnis rendszernek, az általa alapított 11Mester Eskrima Kali Arnis Akadémián tanitjuk a Balintawak Arnis rendszert Budapesten és vidéken, hétköznap és hétvégén, különböző képzések tanfolyamok és szemináriumok keretében.
Kapcsolatfelvétel telefonon a +36703173844 számon vagy e-mailben a Peter@nemeth.com címen keresztül lehetséges.